Přijměte mé osobní pozvání u příležitosti slavnostního odhalení „Kapličky Svaté Ludmily“.

Uskuteční se v Blatničce ve středu 19.12. 2018 v 16:00 hodin na nejvyšším místě cyklostezky do Hluku (asi 200m za kostelem). Bude i něco k pití i k zakousnutí.    Koná se i kdyby trakaře …. !!!

Představa programu:

16:00   Zahájení přivítání. Kněz požehná kapličce.

16:15   Přítomné Ludmily „co by sudičky“ kapličce přisoudí moc.

16:30   Přípitek a odhalení.

16:40   Úryvek z dopisu zesnulého Pátera Vyorala (1946).

16:45   Kratičká beseda se stavitelem. Vy se můžete ptát.

17:00   Ukončení slavnostního ceremoniálu hymnou. Poděkování.

17:05   Společné zapálení svíček. (Přineste si je s sebou).

A pak už kapličku necháme žít jejím vlastním životem.

Finanční příspěvek.

Lidi s dobrým srdcem bych chtěl poprosit o dobrovolný uvážlivý finanční příspěvek. Budu vděčný za jakoukoliv částku od kohokoliv. Každý kdo přispěje, bude v uveden kronice,  „Kaplička byla postavena s přispěním těchto občanů“.

Přijďte, nedovolme, ať s námi do nekonečna cloumá zášť, nenávist a nepřejícnost.

Srdečně Vás všechny zve   Vašek Hučík                  Info: 605 888 035

%MCEPASTEBIN%

3.listopadu 2018 bylo kolem cyklostezky z Blatničky do Blatnice pod Svatým Antonínkem vysazeno nové ovocné stromořadí. Celkem bylo vysazeno 14 kusů ovocných stromů: 1 moruše, 1 třešeň Kordia, 1 švestka Špendlík žlutý, 4 odrůdy jabloní (Api hvězdovité, Banánové, Letní průsvitné, Ječmenice) a 7 letních odrůd hrušní (Clappova červená, Clappova máslovka, Jačménka, Jahodnatka, Krvavka, Muškatelka letní, Trévouská). Vybrány byly letní až raně podzimní odrůdy ovocných dřevin s cílem nabídnout ovoce kolem jedoucím cyklistům zejména v období letních prázdnin (červenec, srpen), kdy je hezké počasí a je tak předpoklad pro intenzivní využívaní cyklostezky občany.

1 skupinova

Výsadba byla podpořena z veřejné sbírky Nadace Partnerství za finanční podpory Softballového klubu Joudrs Praha.

Vážení občané,

na včerejším ustavujícím zasedání zastupitelstva obce byl zvolen nový starosta Ing. Antonín Minařík a místostarosta Bc. Rostislav Němeček. Při této příležitosti bych chtěla poděkovat Vám všem, kteří jste mě podporovali ve funkci starostky po 20 let a pomáhali mně. Nově zvolenému zastupitelstvu přeji vzájemné porozumění a mnoho úspěchů v další práci pro rozvoj naší obce.

Jarmila Hrušková

ZO