logo                                    Geofun

Tisková zpráva – k okamžitému zveřejnění

Vykradený znak

Někdo vykradl znak obce Blatnička! Je nezbytné se chopit chytrého telefonu, projít okolí, dopadnout zloděje, hrábě a kosu získat zpět do znaku a zachránit tak čest této vesnice!

Bartoloměj je poutník, kterého všichni v Blatničce dobře znají. Povídá se dokonce, že přišel až z Thermopyl, z vesnice ve středním Řecku. Pravdou je, že opravdu prochodil světa kraj a lepšího průvodce by zde člověk jen stěží hledal. Večer se chystá v Blatničce velká slavnost a někdo naneštěstí zcizil hrábě z místního znaku! Nezbývá než Bartolomějovi pomoci ukradené nástroje najít, protože s vykradeným znakem si v Blatničce utrhnou pořádnou ostudu! Kdo mu pomůže a vydá se společně s ním na dobrodružnou a strastiplnou pouť, tak přijde nejen této záhadě na kloub, ale také pozná místní kraj a jeho okouzlující přírodu.

Tolik úvod do nově spuštěné hry, ve které se hráči zábavnou formou seznámí s malebnou vesničkou Blatnička a jejím blízkým okolím. Pro instalaci hry postačí do prohlížeče v chytrém telefonu otevřít adresu qr.geofun.cz/430. Telefon sám nabídne instalaci bezplatné aplikace GEOFUN a následně stažení geohry „Vykradený znak“. Pak již stačí dojít jen k obecnímu úřadu v Blatničce a aplikace sama nabídne odstartování hry.

Ing. Antonín Minařík, starosta obce Blatnička, k nové hře dodává: „Tato nová geolokační hra určitě velmi potěší nejen místní obyvatele, ale zejména naše návštěvníky. Hra je nejenom zábavná, ale i poučná. Sám se již velmi těším, až společně s dětmi a Bartolomějem vyrazím zachránit čest naší obce J.“

Hru je možné odehrát kdykoliv během roku a je dobré si na ni vyčlenit alespoň tři hodiny. Je možné ji projít i se svým čtyřnohým kamarádem. Cestou hráče čeká mnoho místních historických a přírodních zajímavostí, budou plnit různé úkoly, aby ve svém poslání a pátrací misi uspěli.

Odkazy:

Pro více informací kontaktujte:

• Ing. Antonín Minařík, starosta obce Blatnička, tel. 607 520 347, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • Vít Pechanec, projektový manažer, GEOFUN, s.r.o., tel. 603 799 819, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

O GEOFUNu

GEOFUN vychází z populárního geocachingu. Hry v něm přináší unikátní příběhy, jejichž součástí se stávají samotní hráči, a poznávání je tak pro ně mnohem zábavnější a přináší mnoho zážitků.

GEOFUN v sobě spojuje čtyři populární záležitosti:

Œ zážitky  cestování Ž poznávání

… a to vše zdarma v  chytrém telefonu!

Princip hry spočívá ve využití chytrých telefonů (smartphones) se systémy iOS nebo Android, které umožňují lokalizaci. Díky GPS modulu telefon přesně ví, kde se nacházíte, a podle toho reaguje, komunikuje a uděluje úkoly. Kromě toho tak měří čas, umí nahrávat i pouštět video, zobrazovat fotografie, komunikovat s vámi hlasově, hodnotit vaše odpovědi na různé otázky, zvládá rozšířenou realitu a ještě mnoho dalšího.

Kouzlo GEOFUNu tkví v tom, že hráč neví, jaké úkoly ho čekají, dokud nedorazí na určené místo začátku geosrandy. Předem zjistí pouze stručný popis geosrandy a faktory náročnosti, které jsou čtyři - fyzický, mentální, trapnosti a zábavy.

Plnění úkolů sleduje a kontroluje samotná mobilní aplikace prostřednictvím technických možností (senzorů), které chytrý telefon má k dispozici. Hráči pak dostávají tzv. geonky (body) podle úspěšnosti plnění úkolů. Hráč získává geonky do celkového skóre a má možnost hrát o různé ceny v aktuálně probíhajících soutěžích.

Blatnička TZ

qr code