janas

tel: 774 331 213
www.vinojanas.cz

Nabízené odrůdy vín :
Müller Thurgau , Ryzlink rýnský ,Chardonnay ,Rulandské šedé, Tramín červený , Svatovavřinecké, Rulandské modré , Zweigeltrebe.

Malé rodinné vinařství obhospodařující 1,87 ha vinic na katastru vinařských obcí Blatnička a Boršice u Blatnice .Vinařská obec se nachází v podhůří prvních výběžků Bílých Karpat pod kopcem Jasenová s nadmořskou výškou 410 m. Blatnička patří mezi jednu s nejvýše položených vinařských obcí na Jižní Moravě .Réva vinná dozrává v půdách těžkých jílovitých ( Karpatský jíl ) proto vína z Blatničky dosahují vysokých extraktivních a buketních látek.Vinařství Michal Janás je členem Svazu integrované produkce hroznů a vína . Z vypěstovaných hroznů vyrábí metodou řízeného kvašení zemská, jakostní a přívlastková vína.

janas3 janas4